Biz Kimiz

MARKALARIMIZ

HAKKIMIZDA

Buon Giorno!!

Fornello, İtalya, Hollanda, Amerika ve birçok ülkeden sonra, nihayet Türkiye’de…

Konsept danışmanlığını, Napoli’de yer alan dünyanın en eski pizza restaurantı kabul edilen markanın üstlendiği Fornello, Türkiye’de ilk restaurantını 2013 yılında Kadıköy Tarihi Çarşı’da açtı. 2015 yılında Ataşehir şubesini de açarak, hizmet bölgesini genişletmeye başladı.
2020 ve 2021 yıllarında, Burç Beach işletmesini üstlenen Fornello, birçok önemli etkinliğin markası olmaya da devam etti.  Takip eden süreçte, 2021 yılında Kurtköy ve Batı Ataşehir şubelerini de açarak Fornello Kalitesini İstanbul’un neredeyse her bölgesinde var olan Fornello Severler ile buluşturmaya devam ediyor.
2022 yılında ise, gastronomik birikimini “L’antica Dimora- Moda” restaurantıyla taçlandırmaya hazırlanmaktadır. Alanında uzman İtalyan Şefler ile “Geleneksel İtalyan Resturantı – Locanda” konseptini, İstanbul ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Fornello’da asırlık Napoliten prosesi ustalığını, pizzayı tüm dünya mutfağına sokabilmiş “Napoli Tarzı”nı yani #gerçekitalyanpizza standardını bulacaksınız….

Bizce #gerçekitalyanpizza:

Doğru ve geleneksel malzemelerle,İthal İtalyan Peynirleri ile, Taze, Günlük Sos, Günlük Sebze, Özel Reçeteli dinlendirilmiş hamuru ile Standart boy ve incelikte, sadece meşe odunu ateşinde pişirilerek yapılır.

Fornello bugüne kadar, Türkiye derlemelerinde dereceler, önemli gurme programları, basın yayın kuruluşları, Gastronomide söz sahibi otoriteler tarafından değerlendirilmiş, kendine üst sıralarda yer almıştır.

Fornello 2021- Eylül ayına kadar, 900.000 kişiye servis  hizmeti vermiştir.

DOĞAL MALZEMELER

Şeflerimizin sizler için özenle seçtiği, doğal ve taze malzemeleri harmanlıyoruz.

HIZLI SERVİS

Odun ateşinde pişen pizzalarımızın o eşsiz kokularını, üzerlerindeki dumanıyla birlikte servis ediyoruz.

ORİJİNAL LEZZETLER

Fornello’da asırlık Napoliten prosesi ustalığını, pizzayı tüm dünya mutfağına sokabilmiş “Napoli Tarzı” standardını bulacaksınız.